Vybrané notebooky jsou velmi podobně vybavené a konstrukčně téměř stejné. Liší se „pouze“ použitým procesorem a grafickým čipem, který je v těchto případech integrován přímo v procesoru. Řada HP 250 používá pouze procesory Intel s grafickým jádrem Intel HD a naopak řada HP 255 spoléhá na procesory AMD s ATI Radeon. Právě tento jediný rozdíl dodává na atraktivitě vlastního srovnání. Velmi nás tedy zajímalo, jak si porovnávané modely povedou a jaká hodnocení dosáhnou v jednotlivých částech recenze.
Notebooky jsou vybaveny základními procesory, které vynikají zejména nižší spotřebou a výkonem dostatečným na běžné internetové brouzdání. Nejsou určeny pro náročné grafické aplikace a tak nepřekvapili výsledky ve výkonnostních testech, kde měl mírně navrch model vybavený procesorem AMD.
Výhodou takto vybavených notebooků je vedle nízké ceny také výdrž na baterie. Při testu dosahovala hodnot přes 5 hodin při zatížení a přes 7 hodin bez zatížení se zapnutou Wi-Fi. „Oba notebooky mě jednoznačně nadchly výdrží baterie, přece jenom 5 až 7 hodin nebývá v low-endovém segmentu obvyklé.“ uvedl autor článku Igor Viduna v závěrečném shrnutí. K dalším kladům autor navíc přičítá i matný displej a numerickou klávesnici, kterou jsou vybaveny oba testované modely.
Pokud myslíte na zadní kolečka, vyplatí se seznámit se s HP Recovery Managerem, který může pomoci v neočekávaných situacích. Umí nejen obnovit operační systém do továrního nastavení ze záložní instalace uložené na disku, ale zvládne i pokročilejší úkoly, jako je obnova kritických dat z dříve pořízené zálohy. Určitě se každému majiteli HP notebooku vyplatí seznámit se s možnostmi Recovery Manageru a ideálně ihned po prvním spuštění.
Vybíráte notebook a zajímáte se o další detaily. Vřele doporučuji přečíst celý článek „Recenze HP 250 G2 a HP 255 G2 – levně a kvalitně“. Pointu si ale neodpustím prozradit dopředu – notebook HP 250 G2 si z tohoto souboje odnesl ocenění „TIP redakce“.